Header AD

MAN TGX KAMYON

2008 senesinde yılın kamyonu seçilen ve bunun haricinde bütün markaların sahip olmayı istediği ödülü de alma başarısını gösteren TGX serisi uzun yol taşımacılığında ve verimlilikte yeni standartlar getirmektedir. Adeta uzun yol taşımacılığı için tasarlanmış: Yeni geliştirilen yarı römork EfficientLine.


Verimlilik şampiyonu: Yeni TGX EfficientLine

Düşük seviye CO2 emisyonu ve kapsamlı standart donanım ile maksimum yakıt tasarrufu – 4x2 yarı römork aracı 400 - 480 PS arasında bir kuvvet sağlıyor.


Avantajları:
Her 100 kilometre için teknik açıdan gerekli olan tedbirlerin olmadığı uzun yol taşımacılığında 3 litreye kadar dizel yakıt tasarrufu sağlanabiliyor. Efficient Line optimum aerodinamik olarak dizayn edildir. Yan kaplamaların olması bir zaruret, havalı kornalar yer almıyor. Azami hız 85 km/saat ile limitlendir. Hava basıncı idaresi, gündüz farı ve yeni nesil Intarder enerji tasarrufu sağlıyor. Yakıt tasarrufu sağlayan teknikten tam olarak yararlanmak için paketin bir parçası olarak sürücü eğitimi sağlanıyor.

TGX EfficientLine
En ince detaylarına kadar planlanmış aerodinamik yapısı ile ekonomik
Üstün aerodinamik yapısı sayesinde % 4 oranında daha uygun hava direnç değeri (Cw değeri) ve hafif yapısı, yakıt tüketimini ve kendinden önceki TGA modeline oranla sürüş sırasındaki gürültüyü % 30 oranında azaltır.
Sürücü asistanı sistemi ile güvenlik
Kısmen seri olarak monte edilen elektronik stabilite programı (ESP), mesafe kontrollü hız sabitleyici (ACC), anti blokaj sistemi (ABS), şerit koruma sistemi (LGS), fren asistanı ve aktif sarsıntı istikrarı (CDC), sürücü ve taşınan malzemenin korunması için daha fazla güvenlik sağlar.

Emniyet sistemleri
SCR teknolojisine dayalı EEV sertifikası
320 ile 480 PS gücündeki motorlar için geçerli olan EEV standartlarına sahip olduğundan yeşil alanlarda sürüş yapılmasında sakınca yok- Avrupa'nın en güçlü kamyonu, 680 PS'lik MAN V8, şimdi EEV teknolojisinde.
Güçlü V optiğine sahip XL, XLX ve XXL sürücü kabinleri
Sürmek, dinlenmek ya da oturmak için daha fazla hareket özgürlüğü.
  XL sürücü kabini
  XLX sürücü kabini
  XXL sürücü kabini
MAN TGX için yeni güvenlik paketi
MAN, daha çekici bir paket fiyatı için müşterilerine daha YOĞUN trafik güvenliği sunuyor: Şerit koruma sistemi (LGS, Lane Guard System) ve mesafe kontrollü hız sabitleyici (ACC, Adaptive Cruise Control) güvenlik donanımları TGX EfficientLine için paket halinde alınabilir ve uzun mesafeli yolculuklarda daha fazla güvenlik sağlar.

MAN TGX KAMYON MAN TGX KAMYON Reviewed by admin on 06:31 Rating: 5

Hiç yorum yok

Post AD